Singer претстави две убавици во Монтереј – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Singer претстави две убавици во Монтереј

Singer Vehicle Design изложи два прекрасни примероци од своите автомобили на овогодишниот Quail Motorsport собир, на кои има посветено внимание и на најситните детали.

Првиот од нив е темно сив Targa модел со контрастни црвени фелни и црвен покрив, украсен со Porsche назнаки на вратите. Централно поставениот издувен систем, проекторските предни светла и широките задни пневматици се заштитен знак на брендот Singer и исто така можат да се видат на овој примерок.

Другиот модел е неверојатно привлечен 991 Coupe со подеднакво импресивен портокалов ентериер и портокалови фелни. Придвижуван е од 4.0-литарски шест-цилиндарски боксер усогласен со шест-степен мануелен менувач, кој ја испорачува силата кон задните тркала.

Делата на Singer се секогаш изработени перфектно и го заслужуваат вниманието кое го добиваат. Посветеноста на реставрирањето на нивните модели е навистина неверојатна и ја освојува почитта на секој автомобилски ентузијаст.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.