full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Новиот Peugeot 3008!

Новиот кросовер на Peugeot неодамна го имаше своето деби, а официјалната презентација е закажана за саемот на автомобили во Париз – но тоа не значи дека не можеме уште сега детално да го разгледаме новиот 3008!

Новиот 3008 е тотално различен од својот претходник – ако минатата генерација беше несекојдневна комбинација од повеќенаменско возило и кросовер, тогаш новиот автомобил е современ и модерен SUV. Веќе пишувавме за новиот 3008, како и за неговите поспортски верзии, а денес ќе го започнеме денот со детално видео за екстериерот и ентериерот на новиот француски SUV.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.