Утринска Гимнастика: Porsche 918 Spyder против Yamaha R1 на тркачката патека! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Porsche 918 Spyder против Yamaha R1 на тркачката патека!

Денес започнуваме со интересна трка – на тркачката патека се најдоа Porsche 918 Spyder и Yamaha R1 – што мислите, кој има подобри перформанси?

Споредбата меѓу автомобили и моторцикли секогаш е интересна тема за дискусија – моторциклите имаат помалку моќ, но и значително помалку тежина – па неретко доминираат во овие споредби. Сепак, да погледнеме како изгледа кога овие несекојдневни соперници ќе се соочат на тркачката патека!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.