full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Alain Prost зад воланот на Renault Talisman

Четирикратниот шампион во Formula 1 имаше можност да седне зад воланот на новиот голем седан на Renault и да го повози на тркачката патека – погледнете ги неговите импресии!

Еден од најважните детали на кои тој обрна внимание е динамичното управување на сите четири тркала – 4Control – кое дозволува управување и на задните тркала. Секако, Prost е бренд-амбасадор на Renault, па не е ни чудно што токму тој имаше можност меѓу првите да го вози новиот Talisman.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.