Утринска Гимнастика: Renault ги истакнува спортските гени на новиот Megane GT! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Renault ги истакнува спортските гени на новиот Megane GT!

До појавувањето на екстремниот RenaultSport Megane RS, изведбата GT ќе биде најспортскиот дел од гамата на новиот Megane – а Renault го истакнува токму тоа во новото промотивно видео за својот нов хечбек!

Зад воланот на Megane GT се тест-возачот на RenaultSport – Laurent Hurgon, као и легендарниот Jean Ragnotti, а сцена за ова деби е Circuit Bugatti на Le Mans. Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.