Утринска Гимнастика: Како се прават моторите на Mercedes-AMG! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Како се прават моторите на Mercedes-AMG!

Денот го започнуваме на одличен начин – со можност да погледнеме зад кулисите и да видиме како се склопуваат монструозните V8 и V12 мотори на Mercedes-AMG!

Погледнете го видеото, дознајте малку за историјата и филозофијата позади Mercedes-AMG, како и „еден човек, еден мотор“ принципот кој го следи супер-спортската дивизија на Mercedes-Benz!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.