Renault Captur ќе заигра на овогодинешниот Танц Фест! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Renault Captur ќе заигра на овогодинешниот Танц Фест!

Официјален превозник на овогодинешното јубилејно издание на Меѓународниот фестивал за современ фанц – „Танц Фест“ е RENAULT со новиот Captur!

Од оваа Сабота, па се до 25.04.2014 ќе имате можност да уживате во перформансите на танцот , но исто така и да ја искористите можноста да добиете 10% попуст на моделот кој е прогласен за СУВ на годината за 2014, токму за времетраењето на фестивалот.

„Французите се познати по својата авангарда, па така RENAULT со својот најнов модел ја претстави својата модерна, а истовремено практична страна и претстави еден исклучително елегантен и отмен автомобил. Прв градски кросовер кој истражува нови територии во поглед на дизајн, удобност и опрема.“ – кажуваат од Renault.

Извор: PR Renault

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.