Утринска Гимастика: Како звучи технолошки-напредниот BMW i8? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимастика: Како звучи технолошки-напредниот BMW i8?

i8 е супер-спортскиот автомобил на BMW направен со напредна технологија – и користи 3-цилиндерски бензински мотор кој соработува со неколку електромотори – слушнете како звучи!

Вреди да напоменеме дека конкретниот автомобил е во Sport режим на работа, но и деактивиран е Active Sound системот кој внесува синтентски звук во кабината. Но и без него, нам ни се допаѓа!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.