Volkswagen го подгтотвува авантуристичкиот Beetle Dune концепт! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Volkswagen го подгтотвува авантуристичкиот Beetle Dune концепт!

Како и другите, и Volkswagen се подготвува за Детроит, а еден од концептите кои ќе ги прикаже таму е Beetle Dune!

Она што го знаеме за Beetle Dune Concept е дека е придвижуван од познатиот 2-литарски турбо-бензинец на VW групацијата, кој испорачува 210 коњски сили. Силата ќе се пренесува преку DSG менувач, но не знаеме дали ќе биде само на предните тркала, или концептот ќе има некаков погон на сите четири тркала.

vw-beetle-dune-concept-interior

Интересен е и цртежот од ентериерот, на кој гледаме интересни жолти акценти, но вниманието го привлекува и касетата пред совозачот која е заменета со рачка, за да има за што да се држи совозачот при авантуристичко возење. Храбро!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.