Утринска Гимнастика: Porsche Cayenne Turbo S надвор од асфалтираните патишта! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Porsche Cayenne Turbo S надвор од асфалтираните патишта!

Инженерите од Porsche сакаат да ги демонстрираат теренските можности на Cayenne Turbo S, па задачата на ова видео е да го направи токму тоа.

550 коњски сили и 750 Nm вртежен момент се бројките од кои зависат перформансите на Cayenne Turbo S, и големиот SUV на Porsche се снаоѓа подеднакво добро надвор од асфалтот како и на тркачката патека. Всушност, нема потреба ние да збориме повеќе – погледнете како се снаоѓа Porsche Cayenne Turbo S во Porsche Experience Center на тркачката патека Silverstone.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.