Минатиот викенд се одржа Mitsubishi Off-Road настан! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Минатиот викенд се одржа Mitsubishi Off-Road настан!

Импортерот на Mitusbishi за Македонија – Мак Ауто Стар – минатиот викенд организираше Off-Road настан за своите клиенти.

На мотокрос патеката Орман повеќе возачи ја имаа шансата да ги откријат можностите и границите на своите возила, но за жал временските услови не беа идеални за вакво возење. Сепак, најхрабрите седнаа зад воланите на своите возила, и заедно со инструкторите од Мак Ауто Стар завртеа по неколку круга на калливата патека. Ви приложуваме неколку фотографии од интересниот настан.

Фотографија: Дејан МаликовскиАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.