Mercedes-Benz CLA пристигна во Македонија! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Mercedes-Benz CLA пристигна во Македонија!

Само еден ден по неговата Европска премиера во Женева, новиот купе-седан на Mercedes-Benz пристигна и во Македонија!

CLA ја продолжува приказната која ја започна Mercedes-Benz со CLS пред неколку години. Новиот купе-седан ја продолжува дизајнерската филозофија на Mercedes-Benz и во живо изгледа навистина одлично! Ја имавме таа прилика и чест ексклузивно и први да го видиме новиот автомобил.

Погледнете ги ексклузивните фотографии кои ги направивме и наскоро очекувајте уште информации за CLA во Македонија, како и неговите цени.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.