Галерија на денот: McLaren P1 by GFWilliams Photography – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Галерија на денот: McLaren P1 by GFWilliams Photography

Еден од најталентираните Англиски фотографери, GF Williams, минатата недела долета во Бахреин за да направи фотосесија со новиот суперавтомобил McLaren P1. Резултатот е неверојатен!

Главната цел за оваа фотосесија била да се долови автомобилот во најдобро светло, најдобра околина и да се прикажат сите детали на овој суперавтомобил, а ние со сигурност можеме да кажеме дека GFWilliams успеал во тоа и завршил одлична работа!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.