Утринска Гимнастика: 2013 Mercedes-Benz E63 AMG – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: 2013 Mercedes-Benz E63 AMG

Само неколку дена откако Mercedes-Benz го претстави освежениот E63 AMG, сега ни прикажува две видео презентации за спортскиот модел.

За потсетување, обновените седан и караван варијанти на најспортската верзија на Е-класата ги погонува 5.5-литарски V8 твин-турбо агрегат со 557 кс и 720 Nm, додека пак “S” моделите опремени со погон на сите тркала испорачуваат 577 кс и 800 Nm максимален вртежен момент.

По споделувањето на фотографиите од E63 AMG, Mercedes сега сака уште подобро да го доживееме автомобилот преку нивните видео материјали.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.