Утринска Гимнастика: Audi RS6 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Audi RS6

Audi RS6 има со што да се пофали – 560 коњски сили и погон на сите четири тркала се рецепт за одлична забава. Погледнете едно кратко видео од RS6 и уживајте во звуците на моќниот мотор!

Фактот дека Audi RS6 има 560 коњски сили и 700 Nm вртежен момент, значи дека овој голем автомобил забрзува до 100 километри на час за 3.9 секунди, има максимална брзина од 305 километри на час  и ќе го направи сето тоа додека Ве пренесува вас, вашето семејство, добар дел од вашата покуќнина и вашето куче!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.