Ford Mustang на SEMA 2012 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ford Mustang на SEMA 2012

Ford ќе претстави неколку модифицирани верзии на легендарниот Mustang на овогодинешниот SEMA автомобилски саем.

Првиот примерок, The Ringbrothers Mustang GT има боди кит направен од јаглеродни влакна, “waterborne” боја и масивни алуминиумски тркала. Моделот доаѓа и со Baer сопирачки, подобрена суспензија и 5.0-литарски V8 агрегат со компресор.

Вториот, DSO Eyewear Mustang GT има Whipple компресор кој му овозможува на 5.0-литарскиот V8 да произведува 750 кс. Понатаму, додадени се 3dCarbon боди кит, Eibach суспензија, Brembo сопирачки и уникатен ентериер со Rockford аудио систем.

The Mothers Mustang GT е опремен со карбонски боди кит, тркачка суспензија и Sparco седишта истапацирани во кожа. Погонуван е од засилен 5.0-литарски V8 мотор кој произведува 650 кс.

Последниот, Stitchcraft Mustang Convertible има 3dCarbon боди кит, Hotchkis амортизери и Wilwood сопирачки. Силата ја црпи од 3.7-литарски V6 агрегат со нитро вбризгување и FlowMaster издувен систем.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.