Hyundai Zombie Survival Machine – Дали сте подготвени за апокалипсата? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Hyundai Zombie Survival Machine – Дали сте подготвени за апокалипсата?

Ако ја гледате серијата “The Walking Dead” тогаш сигурно знаете за што се работи, а ако не – да ви објасниме: Hyundai подготви автомобил кој ќе ви помогне да ја преживеете инвазијата на зомбијата!

Hyndai направи неколку измени на стандардната Elantra Coupe. Напред има додаток кој ќе му дозволи на автомобилот лесно да се пробие низ илјадниците крвожедни суштества, отвор на кровот преку кој патниците ќе можат да се бранат, но и да влегуваат и излегуваат од автомобилот, багажникот е полн оруже, на трклата се додадени сечила, има големи гуми, светла но и радио за комуникација.

Дизајнот на овој автомобил е дело на Robert Kirkman, човекот кој го црта The Walking Dead стрипот на кој е базирана серијата, а компанијата Design Craft го изработи финалниот продукт.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.