Mercedes-Benz CLS 63 AMG by SR Auto Group – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Mercedes-Benz CLS 63 AMG by SR Auto Group

Еден од последните проекти кој ја напушта гаражата на SR Auto Group е овој Mercedes-Benz CLS 63 AMG од постарата генерација.

Автомобилот се одликува со специфична сива мат боја, додека пак предната маска, амблемите и ретровизорите се во сјајна црна боја за да би одговарале со покривот. На предниот браник се додадени LED дневни светла кои изгледаат како да се скроени за него. Преобразбата на каросеријата завршува со предниот аеродинамичен дикретен спојлер направен од јаглеродни влакна.

На крај SR Auto Group го комплетирале проектот со замена на фабричките тркала со сјајни црни PUR 4OUR бандажи обвиени во нископрофилни гуми, па мораме да признаеме дека тој сега изгледа одлично!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.