Alfa Romeo Giulietta Sportiva! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Alfa Romeo Giulietta Sportiva!

Alfa Romeo моментално произведува само два автомобили, но затоа секоја од нив има многу верзии меѓу кои може да бирате! Најновата на нивниот список е Giulietta Sportiva!

Познатата Giulietta претставува еден од поубавите автомобили денес, препознатливиот дизајн на Alfa Romeo никого не остава без воздишка! Но на Alfa Romeo и тоа и е малку, па така на сцена доаѓа најновата верзија на Giulietta – Sportiva.

Sportiva Line носи неколку подобрувања, како однадвор така и во внатрешноста. Надворешно измените започнуват со големите 18-ични бандажи, праговите на вратите, аеродинамичните ретровизори па се до поклопците на сопирачките и нормално неизбежните ознаки Sportiva Line со препознатливата детелина на Alfa Romeo. Внатре не пречекуваат спортските седишта обложени со црна кожа и црвен конец, а спортскиот дух го надополнуваат алуминиумските спортски педали.

Малку околу моторите на Giulietta Sportiva Line: Оваа Giulietta ќе се нуди со одличниот 1.4 MultiAir бензинец со 130 КС, а во понудата е и препознатливиот 2.0 JTDM турбо-дизел мотор со 140 и 170 КС. Кај Giulietta Sportiva Line купувачите може да избираат помеѓу мануелен или автоматски менувач!Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.