Suzuki Regina – Адут на Јапонците за авто-салонот во Токио – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Suzuki Regina – Адут на Јапонците за авто-салонот во Токио

На претстојниот авто-салон во Токио, Suzuki ќе претстави неколку концепти, а најинтересниот од нив е минијатурната Regina.

По се изгледа, малите димензии се ин оваа сезона, а минијатурната Regina го потврдува токму тоа. Тешка само 730 килограми, Regina има многу ниска емисија на штетни CO2 гасови – само 70 грама на изминат километар! Потрошувачката која ја истакнуваат од Suzuki е навистина ниска – само 3.1 литар гориво на 100 изминати километри!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.