Трендот на намалување на цените продолжува – горивата поевтинуваат за денар, односно денар и половина – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Трендот на намалување на цените продолжува – горивата поевтинуваат за денар, односно денар и половина

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата – кои вечерва повторно ќе се намалат.

Со најновата рекалкулација на цените на горивата, малопродажните цени се намалуваат во просек за 0.89%.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се намалуваат по 1.00 денари. Еден литар ЕУРОСУПЕР-95 ќе чини 95.50 денари, додека еден литар ЕУРОСУПЕР-98 ќе чини 98.00 денари.

Цената на дизел горивото се намалува за 1.50 денари и еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 96.00 денари.

Новите цени на горивата стапуваат на сила вечерва на полноќ.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.