Регулаторна: Дизелот поскапува половина денар. – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Регулаторна: Дизелот поскапува половина денар.

Во согласност со најновата одлука на РКЕ, цената на бензините не се менува, но цената на дизелот ќе се зголеми за половина денар.

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека оваа седмица цените на горивата ќе претрпат минимална корекција. Во просек, цените ќе се зголемат за 0.26% – а тоа значи дека цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 ќе останат непроменети. Овие горива и понатаму ќе чинат 67.00 односно 69.00 денари за литар.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото ќе се зголеми за половина денар, па од вечерва на полноќ еден литар дизел ќе чини 59.00 денари.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.