full screen background image
Search

Макпетрол со нови цени на горивата

Макпетрол повторно објави сопствени цени на горивата – кои во однос на цените објавени минатата недела се нијанса повисоки.

Според Макпетрол, поскапувањето на горивата е поради зголемувањето на цената на нафтените деривати на светските берзи. Новите цени – кои ќе стапат на сила вечерва на полноќ – се следните:

  • Ultra 95+ Economy ќе се продава по цена од 72,00 денари за литар;
  • Ultra 100 Race Pro ќе се продава по цена од 74,00 денари за литар;
  • Ultra Diesel Green Power ќе се продава по цена од 66,00 денари за литар;
  • Ultra Diesel Bio Power се ќе се продава по цена од 67,00 денари за литар;

Во однос на цените од минатата седмица, цените на бензините се зголемуваат за по еден денар, додека цените на дизелите за по два денари.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.