Вечерно Кино: 5-те модели на Porsche со најдобро забрзување! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: 5-те модели на Porsche со најдобро забрзување!

Германскиот спортски бренд објави видео во кое ни ги претставува 5 те модели со најкратко забрзување од 0-100 км/ч.

Со драг трка поставена на напуштен аеродром, опкружени со светла и чад, Porsche директно ни ја прикажува разликата помеѓу спортските автомобили. Исто така, можеме директно да го видиме напредокот на перформансите на караваните кои ги достигнаа оние на култниот суперавтомобил Carrera GT.

Погледнете ја трката и дознајте го победникот!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.