Освежената Porsche 911 Targa пристигна во Скопје! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Освежената Porsche 911 Targa пристигна во Скопје!

Освежената верзија на една од најнесекојдневните изведби на Porsche 911 – токму моделот Targa – пристигна во Скопје!

911 Targa 4S има на располагање 420 коњски сили и 520 Nm вртежен момент, благодарение на кои постигнува 100 километри на час за рамно 4 секунди и постигнува максимална брзина од 303 километри на час.

Но, навистина доволно зборуваме – уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.