Утринска Гимнастика: Renaultsport RS 01 тестира на SPA Francorchamps – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Renaultsport RS 01 тестира на SPA Francorchamps

Renaultsport RS 01 ќе се користи само во Renaultsport Trophy серијата на натпревари, а францускиот производител веќе сериозно го тестира ексклузивниот тркач со мотор од Nissan GTR!

Благодарение на 3.8-литарскиот шест-цилиндерски твин-турбо бензинец перформансите и звуците се импресивни – не ни останува ништо друго освен да се надеваме дека еден ден ќе видиме сериски автомобил базиран на овој ексклузивен тркач!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.