Honda подготвува неколку концепти за Пекинг! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Honda подготвува неколку концепти за Пекинг!

Јапонскиот производител подготвува неколку концепт за саемот во Пекинг, а меѓу нив ќе се најде и спортско 2+2 купе!

Според она што се најавува, Honda најверојатно ќе претстави концепт со кој ќе ја најави следната генерација на седанот Accord, а покрај него ќе го прикаже и овој концепт за спортско 2+2 купе. Нема никакви дополнителни информации, но од скицата можеме да претпоставиме дека ќе ги има сите карактеристични атрибути на еден концепт – (пре)големи тркала, камери наместо странични ретровизори и интересни форми кои (за жал) скоро никогаш не ги гледаме кај сериските модели.

Повеќе информации ќе имаме наскоро, штом ќе започне автомобилскиот саем во Пекинг.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.