Утринска Гимнастика: BMW M6 Gran Coupe Safety Car на улиците на Париз! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: BMW M6 Gran Coupe Safety Car на улиците на Париз!

BMW одамна е дел од Moto GP  натпреварувањата, а нивниот M6 Gran Coupe е моментален Safety Car. Баварците ја искористија можноста да го покажат овој автомобил на улиците на Париз.

М6 Gran Coupe може да се пофали со 4.4-литарски твин-турбо V8 кој испорачува 560 коњски сили и забрзува до 100 километри на час за само 4.2 секунди. Safety возилото е офарбано во специфичните бои на едно вакво возило и може да се пофали и со специјален Akrapovic издув кој му обезбедува уникатен и привлечен звук. Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.