JE Design тјунинг пакет за Seat Leon SC – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

JE Design тјунинг пакет за Seat Leon SC

JE Design подготви цел асортиман на додатоци и подобрувања за новиот Seat Leon SC.

Германскиот тјунер нуди зголемување на перформансите на најсилната FR дизел верзија. Силата на стандардниот 2.0-литарски четири-цилиндарски турбо дизел од 184 кс и 380 Nm вртежен момент, може да биде накачена на 210 кс и 430 Nm максимален вртежен момент. Засилувањето го намалува забрзувањето на моделот од 0-100 км/ч од 7.5 на 6.9 секунди, додека максималната брзина останува 228 км/ч.

131083935207168632

За оние кои не се задоволни со стандардниот изглед, JE Design нуди аеродинамички бодикит со карбонски изглед. Тој се состои од преден спојлер, странични прагови и заден дифузер, а на двете страни од задниот дел се додадени по две издувни цевки. Во понудата се вклучени и 30 mm пониска прилагодлива KW суспензија, како и неколку типа на 18-инчни алуминиумски фелни.

Овие надградби ќе можат да се добијат и за моделот со пет врати.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.