Suzuki го изложи концептот Authentics во Шангај – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Suzuki го изложи концептот Authentics во Шангај

Suzuki го претстави новиот Authentics концепт на овонеделниот автомобилски саем во Шангај.

Authentics е студија за стилски четири-вратен седан, чија сериска верзија најверојатно ќе биде наследник на Kizashi. Автомобилот го прикажува дизајнерскиот правец на идните модели од Ц-сегментот на Suzuki. Kizashi се покажа како донекаде успешен седан за јапонскиот производител, но по повлекувањето на Suzuki од Американскиот пазар и ограничената понуда на Европскиот пазар(Kizashi се нудеше само со 2.4-литарски бензински агрегат, без воопшто да се понуди дизелски мотор), моделот не го постигна очекуваниот ефект.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.