Галерија на денот: Mercedes-Benz C63 AMG Black Series на ADV.1 фелни by Mode Carbon – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Галерија на денот: Mercedes-Benz C63 AMG Black Series на ADV.1 фелни by Mode Carbon

Mode Carbon се здружија со екипата на ADV.1 за да го дотераат веќе агресивниот Mercedes-Benz C63 AMG Black Series со нови црвени фелни, карбонски ретровизори, заден спојлер и дифузер.

Овој Mercedes-Benz C63 AMG Black Series вози на едноделни ADV5.21 SL фелни со големина од 20×10 инчи напред и 20-11 инчи позади, обоени во сјајна црвена боја. Како резултат на овие измени, овој примерок изгледа уште позастрашувачки од претходно!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.