Mercedes Benz S550 by MEC Design – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Mercedes Benz S550 by MEC Design

MEC Design претстави нов тјунинг проект базиран на Mercedes Benz S550, кој изгледа како да излегол од некој гангстерски филм.

Измените направени на автомобилот вклучуваат нова маска во боја на каросеријата и 21-инчни MEC Design Mecxtremel три-делни бандажи во црна боја, во ширина од 10 инчи напред и 11 инчи позади. Профилот на гумите на предната оска е 255/30/ZR21, додека на задната изнесува 295/25/ZR21.

MEC Design исто така го вгради нивниот Електронски Левелирачки Систем кој го спушта автомобилот до 60mm пониско. Вграден е и нивен издувен систем од не’рѓосувачки челик со 4 издувни цевки. Ентериерот располага со Piano Black делови на воланот, инструмент таблата и централната конзола.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.