Smart ForTwo Iceshine Edition – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Smart ForTwo Iceshine Edition

Smart можеби не ја зголемува понудата на автомобили, но затоа се грижи популарниот ForTwo да има што повеќе верзии. Најнова е Iceshine верзијата!

Iceshine верзијата е достапна како купе или кабриолетска изведба, а изборот паѓа на две бои, бела и светло сина. Белите 15-инчни бандажи се највпечатливиот дел кај Iceshine, заедно со новите LED дневни светла и нормално неизбежниот дел е ознаката Iceshine.

Внатрешноста е исто така двобојна, а таму се наоѓаат сега спортскиот волан и белите детали. Опремата е збогатено со клима уред, електрични прозорци и панорамски покрив кај купе верзијата.

Под хаубата достапни се две верзии на трицилиндричниот 1.0 литарски бензинец, обичната верзија со 70 КС како и неговата турбо изведба која нуди 83 КС.

Цените на Smart ForTwo Iceshine почнуваат од 14.500 евра, а производството е лимитирано на 1.800 примероци.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.