Батери Еволушн го прослави својот 15-ти роденден – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Батери Еволушн го прослави својот 15-ти роденден

Battery Evolution, истакнатиот лидер во обезбедување на батериски решенија за сите индустрии преку големпродажба го прослави својот 15-ти јубилеј од формирањето, но и од официјалното претставување на брендот Exide во Македонија. Настанот се одржа на 28-ми Октомври во Скопје, каде што претставниците на компанијата ги пречекаа своите партнери, дистрибутери и соработници за да го споделат заедничкиот успех од изминатите години.

Главни моменти на настанот беа:

Нов визуелен идентитет на брендот: Повеќе од 200 дистрибутери од Македонија и Регионот беа почeстени со корпоративно рекламно видео кое го прикажа развојот и еволуцијата на Battery Evolution во изминатите 15 години. Новиот идентитет на брендот беше откриен, кој го одразува обврзувањето на компанијата за напредок, одржливост и иновација.

Обраќање на основачката: Сузана Василевска, основачот на Battery Evolution, ја испрати искрената порака за почетоците, визијата на компанијата во изминатите 15 години и изрази искрена благодарност до сите кои придонесоа кон успехот.

Презентација на менаџерот на Exide: Giuseppe Bordini, Експорт менаџер и координатор за Европа, Африка и Блискиот Исток, беше почесен гостин и го истакна долготрајниот успешен однос и голема посветеност помеѓу Exide Technologies и Battery Evolution. Оваа партнерска соработка беше од суштинско значење за растот и успехот на Battery Evolution низ годините и за позиционирањето на брендот Exide.

Визија на извршното раководство: Анџело Василевски, извршен директор на Battery Evolution, го награди г-дин Џузепе од Exide Technologies за долгогодишниот партнерски однос, ги поздрави своите дистрибутери, како и партнерите од Rombat, Jyc, Landport, Intact, Felicity, Byd и продолжи да ги образложува плановите на компанијата за иднина. Тој ги откри восхитувачките нови производи и стратегии кои ќе ја засилат позицијата на Battery Evolution како лидер во индустријата.

Претставување на новите решенија за складирање на енергија од обновливи извори: Александаро Василевски, менаџерот за индустриски батерии и обновливи извори, ја претстави најновата иновација во областа на системите за складирање енергија, нудејќи поглед во идните производи и одржливи решенија кои Battery Evolution ќе ги донесе на пазарот.

По официјалниот дел, присутните имаа можност да се вмрежат, дружат и заеднички да прослават со добра македонска музика. Беше ноќ исполнета со возбуда, забава и заедничка визија за иднината.

Battery Evolution продолжува да се обврзува за обезбедување на производи од врвен квалитет за сите примени и да ја продолжи својата мисија за обезбедување на одржливи решенија за складирање на енергија. Компанијата изразува благодарност кон сите партнери, дистрибутери, медиуми и соработници кои беа дел од нејзиниот успешен пат досега.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.