Горивата поскапуваат – бензините по 2.5 денари, дизелот еден денар – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Горивата поскапуваат – бензините по 2.5 денари, дизелот еден денар

Цените на горивата повторно одат нагоре – бензините поскапуваат по 2.5 денари, дизелот поскапува 1 денар.

Во согласност со методологијата која се користи за формирање на цените, малопродажните цени се зголемуваат во просек за 2.29%.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се зголемуваат по 2.50 денари за литар. Еден литар 95-октански бензин ќе чини 84.00 денари, додека еден литар 98-октански бензин ќе чини 86.00 денари.

Цената на дизелот се зголемува за еден денар, па еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 85.50 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.