Утринска Гимнастика: BMW i8 на Vossen тркала и Accuair воздушна суспензија – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: BMW i8 на Vossen тркала и Accuair воздушна суспензија

Ако електричниот BMW i8 не ви е доволно несекојдневен, тука е верзијата на Vossen која носи одлични LC-104 фелни и вози на Accuair воздушна суспензија!

Големите тркала се со димензии 22х9 напред и 22х10.5 позади, а се од LC Series серијата ковани тркала на Vossen. Тркалата се полирани и покриени со слој безбоен лак – и изгледаат одлично во контраст со мат црната боја на овој несекојдневен примерок. Секако, огромна улога игра и Accuair воздушната суспензија кој дополнително го истакнува агресивниот лик на овој i8.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.