Први протечени фотографии од новиот Lexus IS! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Први протечени фотографии од новиот Lexus IS!

Неколку дена пред неговата официјална премиера, протекоа првите фотографии од новиот Lexus IS!

Најверојатно моделот кој го гледаме на овие фотографии е со F Sport пакет на опрема кој вклучува поагресивни браници, поголеми тркала, пониска суспензија како и изменета внатрешност. Според најавите, ќе се нуди со веќе докажаните и познати мотори. Тоа значи дека најверојатно ќе се нуди како IS200, IS250, IS300, IS350,IS200d и IS220d. Секако, во понудата ќе се најде и IS-F верзија, со исклучителни перформанси, а во најава е и хибридна опција која ќе носи 4-цилиндричен бензински агрегат.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.