shelby – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Shelby го слави 50-тиот роденден со 750-коњски Ford Mustang Super Snake!

Вака се слави роденден! Легендариот тјунер Shelby го слави својот 50-ти роденден со специјална...

Shelby Baja 700 – Ford SVT Raptor со 700 коњски сили!

Иако се популарни во Америка, пикап камионетите не се особено популарни во Европа – но ние...

Утринска Гимнастика: Shelby Mustang GT500 Eleanor

Пред дванаесет години, преработката на класичниот филм од 1947-ма “Gone in 60 seconds” прослави...

Утринска Гимнастика: Shelby Mustang со 1,000 кс

Што да направите кога имате Shelby Mustang со близу 1000 кс, предизвикувачки отворен пустински пат и...