rolls royce – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Arcadia Droptail е новиот роудстер на Rolls-Royce

Прекрасната Arcadia е третиот рачно изработен Droptail модел на ултралуксузниот бренд.

ПРЕМИЕРА: Rolls Royce La Rose Noire Droptail доаѓа со луксузен часовник од Audemars Piguet

За новиот La Rose Noire Droptail, Rolls Royce кажува дека е љубовна приказна и доаѓа со специјален уникатен...

ПРЕМИЕРА: Spectre е првиот целосно-електричен Rolls-Royce!

Пред повеќе од 100 години, Чарлс Ролс, еден од основачите на Rolls-Royce кажал дека „електричниот...

Rolls-Royce ја имаше најдобрата година во својата историја

Torsten Müller-Ötvös – извршниот директор на Rolls-Royce Motor Cars објави дека 2021 беше најдобрата година...

Rolls Royce Boat Tail е најскапиот нов автомобил во светот

Rolls Royce го претстави специјалниот кабриолет Boat Tail, кој чини неверојатни 20 милиони фунти –...

ПРЕМИЕРА: Rolls Royce го претстави целосно-новиот Ghost

По неколку најави, Rolls Royce конечно го претстави новиот, опулентен – но сепак...

Rolls Royce подготви специјален Dawn Silver Bullet

Британскиот супер-луксузен бренд ќе произведе само 50 примероци од Dawn Silver Bullet, а сите возила...

Mansory Coastline е уникатно накитен Rolls Royce Cullinan

Познатата тјунерска компанија создаде пакет додатоци за најскапиот и најлуксузен кросовер...

ПРЕМИЕРА: Rolls-Royce Cullinan – Првиот супер-луксузен SUV на светот!

Со Cullinan, британскиот производител на супер-луксузни автомобили го испорачува – како што и...

Задутре пристигнува Rolls-Royce Cullinan!

Rolls-Royce се подготвува да го претстави најлуксузниот SUV на светот – и ќе го видиме за само...

Кралот е мртов, да живее кралот – претставен новиот супер-луксузен Rolls-Royce Phantom!

Новиот Phantom веднаш ќе го препознаете како Rolls-Royce, но со себе тој носи многу новитет кои сега...

Новиот Rolls-Royce Phantom доаѓа на 27ми Јули!

Rolls-Royce се подготвува да го претстави новиот Phantom за време на настан кој го нарекуваат „The Great...

Rolls-Royce го претстави уникатниот Sweptail на Villa d’Este

Уникатниот примерок, направен по нарачка за постоечки клиент на Rolls-Royce се вика Sweptail и...

Вечерно Кино: Иднината започна – сите BMW Group Vision возила на едно место

Со краткото видео, BMW Group ја најавува својата корпоративна иднина, и на за прв пат едно место...