lancia – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Lancia ја откри новата HF значка и најави Ypsilon HF со 240 коњски сили!

Lancia најави дека следната година ќе пристигне нов, 100%-електричен Ypsilon HF кој ќе забрзува до 100...

ПРЕМИЕРА: Официјално претставена новата Lancia Ypsilon!

Новото италијанско супермини е покажано во електричната ексклузивна верзија Cassina, од која...

Lancia ја започнува новата ера со првиот Lancia Design Day

Новата ренесанса на Lancia започнува денес, со првиот Lancia Design Day на кој легендарниот...

Lancia ќе започне со продажба надвор од Италија во 2024

По повеќе години отсуство од останатите eвропски пазари, покрај родната Италија, Lancia полека...

Lancia Delta се враќа во 2026 како електрично возило

Италијанскиот бренд потврди дека ќе го реинкарнира моделот Delta, кој ќе биде лансиран за...

Alfa Romeo и Lancia ќе добијат големи инвестиции во рамките на Stellantis

Stellantis ќе се обиде да ја подобри гамата на брендовите Alfa Romeo и Lancia преку планови и инвестиции.

Alfa Romeo, DS и Lancia започнуваат заедно да развиваат нови модели

Stellantis одобри заедничко развивање на нови модели за премиум брендовите Alfa Romeo, DS и Lancia.

Lancia Ypsilon го продолжува својот живот со уште едно освежување

Актуелната генерација на единствениот сериски модел на Lancia во моментов добива ново...

Италијански дизајнер ја претстави својата визија за реинкарнација на Lancia Delta S4

Најновиот концепт за нова генерација на Delta јасно кажува дека сеуште се силни симпатиите кон...

Lancia Stratos замислена како модерен суперавтомобил

Дизајнерот Гиљерме Араухо создаде дизајнерска студија за наследник на легендарниот рели...

Lancia ќе се продава само во Италија!

Претседателот на Fiat – Sergio Marchionne – изјави дека Lancia наскоро ќе биде бренд со само еден...

Мега галерија: Lancia Flavia!

Новиот кабриолет на Lancia, моделот Flavia всушност е “Италијанска” верзија на Chrysler 200 Convertible.