infiniti – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Откриен новиот Infiniti Prototype 9 Concept пред неговото деби на Pebble Beach

Infiniti објави фотографии од извонредниот Prototype 9 концепт, кој ќе биде официјално претставен на...

Женева 2017: Infiniti го претстави брзиот и жесток Q60 Black S Hybrid Concept

Infiniti во соработка со тимот на Renault Sport F1 го направи Q60 Black S – кој е „опремен“ со 400 коњски...

Infiniti го претстави првиот мотор со варијабилна компресија

Луксузниот огранок на Renault-Nissan алијансата во Париз ќе го претстави првиот мотор со...

Infiniti ќе се бори со европските конкуренти – претставен новиот Q30!

Луксузниот огранок на Renault-Nissan алијансата го претстави новиот Q30 – компактен хечбек кој...

Infiniti Q60 Concept – Најава за идните сериски модели на јапонскиот премиум бренд!

Луксузниот огранок на Renault-Nissan ја објави првата официјална фотографија од новиот Q60 Concept –...

Утринска Гимнастика: Infiniti Q50 Eau Rouge на Spa-Francorchamps!

Зад воланот на Infiniti Q50 Eau Rouge се наоѓаат Sebastian Vettel и неговите два предизвикувачи –...

Утринска Гимастика: Каков ѕвер се крие во Infiniti Q50 Eau Rouge?

Инженерите на Infiniti се убедени дека Q50 Eau Rouge е вистински ѕвер – а како аргумент го имаат...

Infiniti Q50 – Спортски и елегантен Јапонец!

Подготвен да и се спротивстави на новата BMW Серија 3, новиот спортски лукзузен седан со...

Lotus ќе го произведе Renault Alpine?

Поради намалување на трошоците за производство, новиот Renault Alpine и сериската верзија на...