hennessey – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Сакате Hennessey Ford Velociraptor со 600 коњски сили и шест тркала? Нема проблем!

Доколку побарате, американскиот тјунер Hennessey ќе ви направи специјална изведба на нивниот...

Hennessey го најавува новиот Venom F5, цели кон максимални 465 километри на час!

Новиот Venom F5 на Hennessey ќе има на располагање 7-литарски твин-турбо V8 со повеќе од 1400 коњски сили,...

Утринска Гимнастика: Hennessey Venom GT е најбрзиот автомобил во светот

Hennessey уште еднаш потврди дека го има најбрзиот автомобил на светот – Venom GT достигна...

Hennessey Venom GT е побрз од Veyron Super Sport?

John Hennessey отсекогаш сакал да ја преземе титулата за најбрзо сериско возило од Bugatti Veyron Super Sport и...

2013 Hennessey Venom GT ќе биде засилен на 1500 коњски сили!

2013 Hennessey Venom GT ќе добие значајно зголемување на силата, и тоа на 1500 кс, заедно со некои...