dakar – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Carlos Sainz освои историска победа за Audi на Dakar 2024!

Борбата за севкупната победа на овогодинешното Рели Дакар е конечно одлучена – титулата...

Спектакуларна победа за Stephane Peterhansel и Peugeot на Dakar 2016!

Францускиот тим освои убедлива и спектакуларна победа во категоријата на автомобили на...

Дакар продолжува да зема животи – загинаа еден учесник и двајца известувачи

Најтешкото рели во светот продолжува да го зема својот данок – загина Белгискиот...

Carlos Sousa води на Дакар, одличен прв ден за Great Wall, Honda и Kamaz!

Португалецот Carlos Sousa победи на првата делница на легендарниот Dakar зад воланот на Great Wall Hover. До...