full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Ferrari 599XX Evo – За оние со премногу пари!

Кога Ferrari ќе ја прикачи придавката Evoluzione (или скратено, само Evo), тогаш целиот автомобилски...

Honda EV-STER: Спортист за иднината; Honda CR-Z iCF оди во производство!

Инженерите на Honda не губат време. Откако ни го покажаа Small Sports EV концептот, сега го гледаме...

И официјално – Subaru BRZ!

Имаме некое претчувство дека новото спортско купе на Subaru ќе биде многу популарно во...

Toyota GT86 – Конечно да го видиме новото купе!

По неколку концепти и неколку години прикажување на тие концепти, Toyota конечно ја претстави...

Subaru ти дава крииилјаааа!

Можеби изгледа како да е производ од некој „влажен сон“ на Квазимодо, но нема збор, Subaru Impreza...

Промовиран Audi Q3 во Македонија!

Импортерот на AUDI за Македонија го претстави новиот AUDI Q3 – компактниот SUV со големи

Претставен Passat Alltrack – off-road верзија на Германската лимузина!

Volkswagen го прикажа Passat Alltrack – кој слично на Allroad моделите на Audi треба да понуди off-road...

Претставен Porsche 911 Cabriolet

Само неколку месеци од појавувањето на новата 911-ка, се појави и нејзината кабриолет изведба!

FIAT спремен за Болоња!

Групацијата FIAT во Болоња со 500 Competizione & Turismo, Punto Scorpione и многу други!

Премиера – 2012 Honda CR-V

На авто-салонот во Los Angeles, Honda ја прикажа новата генерација на успешниот SUV .

Lancia Thema – Италијанска Кравата за Американецот

Фамилијарните врски помеѓу Fiat и Chrysler групациите стануваат подлабоки, а новата Lancia Thema е уште...

Премиера: Peugeot 208

Пред неколку дена Peugeot премиерно го покажа новиот конкурент во класата на мали автомобили....

Lamborghini Gallardo LP550-2 Spyder

Од време на време Lamborghini знае да избега од формулата за погон на сите четири тркала. Ова е...

Fiat 500 Abarth – Многу моќност во мало пакување!

Италијанскиот производител ја започна инвазијата на Американскиот континент, а нивното...