full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Свежи фотографии од новиот Kia Cee’d

Хечбекот на Kia се докажа како популарен и успешен автомобил, па затоа Корејскиот...

Премиера: Audi RS4 Avant

Audi го претстави својот најнов адут, а тој може да се пофали со V8 мотор, 450 коњски сили, погон на...

Audi TT RS Plus – Сериозно близу до R8!

Кога на веќе брзото TT RS ќе му додадете уште 20 коњски сили, со своите вкупно 360, AUDI TT RS Plus е...

Tesla Model X – Електрична иднина?

Tesla е еден од оние производители на електрични автомобили кој успева да го привлече нашето...

Премиера: BMW M6!

560 коњски сили, 680 Nm, 4.2 секунди – тоа се најважните бројки!

Opel Corsa Kaleidoscope Edition

Малата Corsa се продава од 2006-та, и иако доживеа еден фејслифт, со цел да одржи интерес за...

Премиера: CITROËN C4 Aircross

Новиот C4 Aircross ќе ја доживее својата премиера на авто-салонот во Женева. Но пред да се случи...

Претставени Elantra Coupe и Elantra GT за Американскиот пазар!

Elantra GT ни е веќе познат модел кој ќе се продава како Hyundai i30 на нашиот пазар, но навистина е...

Aston Martin V12 Zagato: Скапа Убавина

Кога ќе се појави нов (или нова изведба на) Aston Martin, сите вљубеници во автомобилите мирно...

Освежен Nissan 370Z!

Nissan го претстави фејслифтираниот 370Z. Освежувањата се ситни и на прв поглед неприметливи, но...

Претставено и новото Fiat Punto!

Fiat продолжува со серијата нови модели, како и освежувања на постоечките. Најновиот модел чии...

Претставен SEAT Mii со пет врати!

Својата 5-вратна премиера ја доживеа и Шпанскиот братучед во up! фамилијата!

Audi со нови турбодизелски мотори во A5 и А6!

Во големиот A6, Audi ќе почне да го нуди и новиот 3-литарски V6 BiTDI агрегат, со два турбополначи и 313...

Jeep Grand Cherokee + Ferrari – Богохулие или?

Зарем е можно во една реченица да се вметнат имињата на овие два производители и истата да...