full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Официјално: 2013 Panda 4×4

Fiat го претстави нивниот нов најмал кросовер 2013 Panda 4×4, пред светската премиера на...

Официјално – Новата Mazda 6!

Со претставувањето на новата 6-ка, Mazda успеа да го сврти вниманието кон себе. После долгото...

Освежување за Chevrolet Spark

Малиот “трансформер” на Chevrolet добива благ фејслифт кој ќе биде претставен на саемот во...

2013 KIA Cee’d – Нови информации и фотографии

KIA објави повеќе информации и фотографии од нејзиниот натпреварувач во Ц-сегментот.

Први официјални фотографии од 2013 Porsche 911 Carrera 4 и 4S

Гамата на новиот Porsche 911 само што се прошири со излегувањето на првите фотографии од моделите...

Audi Quattro доаѓа во 2015

Сериската верзија од концептот Audi Quattro, претставен на Саемот во Париз во 2010, ќе биде...

Освежување за Freelander 2

Британците го претставија фејслифтот на Freelander 2, кој ќе дебитира наредната недела на Moscow Auto...

Претставен 2013 Bentley Continental GT Speed

Bentley ги објави официјалните фотографии и сите информации за 2013 Continental GT Speed, најмоќниот...

2013 Volkswagen Golf – Први официјални детали

Volkswagen ги објави првите официјални детали од седмата генерација на Golf, неколку дена пред...

Lotus Exige V6 Cup

Британците ќе ја освежат понудата со најјакиот модел досега. За оние кои сакаат поголема...

BMW X3 sDrive 18d – Уште едно BMW со погон на задните тркала!

Додека сите производители се обидуваат да понудат на пазарот поевтини автомобили со погон...

Премиера: 2013 Toyota Auris

Ова се првите официјални фотографии од новиот компакт 2013 Toyota Auris, кој ќе се натпреварува во...

Bugatti 16C Galibier ќе располага со над 1,000 КС!

Концептот Bugatti 16C Galibier беше претставен во 2009 година, како предлог за втор модел во гамата на...

Наредната Corsa ќе изгледа како Astra GTC

Новата петта генерација на Corsa ќе биде инспирирана од изгледот на сегашната Astra GTC, а ќе почне...