full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Dacia Lodgy – Романски Renault Scenic?

Моделите со популарни цени се покажуваат како успешни на сите пазари на кои се појавуваат,...

Панорама: Фејслифтираниот Volkswagen Passat CC

Со очекуваниот фејслифт на Passat CC, Volkswagen го освежи популарниот модел од уникатната купе-седан...

Kia Cee’d – Уште фотографии!

Пред неколку денови видовме само една фотографија од втората генерација на Kia Cee’d. Сега...

Освежена и Seat Ibiza!

Претставникот на Шпанската рака на Volkswagen го доби своето „средновечно“ освежување....

Mokka-чино, ќе ве молам!

Поради тоа што трендовите наложија интензивно појавување на SUV автомобили во било која...

Премиера: 2013 Porsche Boxster

Алуминиумската каросерија и освежените, модерни мотори се најважните карактеристики на...

Прва официјална фотографија од новата Kia Cee’d!

Се појави првата официјална фотографија од новиот конкурент на Kia во компактната класа –...

Code 130R RWD и Tru 140S FWD концепти на Chevrolet!

Во Детроит за NAIAS, Chevrolet ги прикажа нивните спортски концепти за иднината – Code 130R и Tru 140S!

Официјални фотографии од новото Mondeo!

Кога Ford го прикажува за прв пат својот нов натпреварувач од класата на средно-големи седани,...

Премиера: Hyundai Veloster Turbo

Дали спортското купе на Hyundai конечно го доби моторот кој му е потребен за да биде конкурентен...

Dodge Dart – Италијанец во Американски костум?

Влијанието на Fiat во Dodge станува се поприсутно и посилно. Најново сведочење за тоа е новиот Dodge...

Освежување и за Renault Megane!

Борецот на Renault во компакт класата го доби своето mid-life освежување. Новите мотори и Visio...

Фејслифт и за Toyota Aygo!

Сосема очекувано, денес го глеадме и фејслифтот на минијатурниот Toyota Aygo. Третиот „брат“ од...

Ем “Eco”, ем “Sport”…

Ретко кој од нас може да ги спои “Eco” и “Sport” во една целина, а истата да има поента....