full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Премиера на Citroën DS5 во Македонија!

Пред само неколку минути, моментално најголемиот претставник на DS-линијата на Citroën ја имаше...

Официјално: Volkswagen Golf GTI Cabriolet

Само неколку месеци по претставувањето на концептот, Volkswagen денес и официјално го претстави...

Abarth 695 Maserati Edition ќе биде произведен во само 499 парчиња!

Новиот модел на Abarth – 695 Maserati Edition ќе може да се пофали со 180 коњски сили, но и со екстремно...

Wörthersee 2012: Volkswagen Polo R WRC & Street

Volkswagen ги изненади своите фанови на фестивалот Wörthersee во Австрија со претставувањето на...

Audi на 2012 Wörthersee Tour

И Audi се подготвува за Wörthersee во Австрија! Таму ќе видиме неколку концепти базирани на Audi Q3, но...

SEAT ќе ги покаже Ibiza SC Trophy и Leon Supercopa на Wörthersee

Wörthersee започнува за само неколку денови, и веќе почнуваме да дознаваме што ќе се појави таму....

BMW 316i, 320i EfficientDynamics и Серија 3 xDrive

По претставувањето на новите 320i, 316d и 318d на почетокот од годинава, BMW уште еднаш го проширува...

Mini John Cooper Works GP

Голем во перформанси, но мал по број, новиот Mini John Cooper Works GP е најбрзиот Mini автомобил на сите...

Новиот моќен BMW M135i

BMW M135i е првиот автомобил од M Performance спортската гама на Германскиот бренд, кој располага со...

BMW Серија 1 со три врати

Спортскиот и елегантен дизајн на моделот со три врати, заедно со додатниот избор на мотори...

Премиера: Новиот BMW Серија 3 Караван – Мега Галерија

BMW денес ги објави првите официјални слики и информации за Караван верзијата на новата...

BMW M3 и М5 Performance Edition!

BMW M5 според многумина e можеби и најдобриот спортски автомобил во светот, а М3 e неговиот помал...

Renault Twingo Summertime

Малиот градски автомобил на Renault, Twingo доби своја “летна” верзија. Несекојдневни светли...

Subaru BRZ / Toyota GT 86 кабрио наскоро на пазарот

Според неодамнешен извештај, Subaru и Toyota ги одобрија кабриолет верзиите на BRZ и GT 86.