full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Toyota Yaris Hybrid започна со производство!

Хибридната верзија на популарниот Јапонец започна да се произведува во Valenciennes, Франција, а...

Официјално: 2012 Mercedes G-Class

Mercedes официјално го претстави фејслифтот на најдобриот теренец на сите времиња – G-Class!

Италијанскиот роднина на Dodge Dart, Новиот Fiat Viaggio

Fiat Групацијата планира да ја претстави својата верзија на Dodge Dart на претстојниот Auto China Show 2012...

Панорама: Mercedes Benz GL-Klasse

Со новата GL класа, Мercedes-Benz се надева дека ќе успее уште повеќе да се приближи до купувачите, а...

BMW M6 Convertible

Сосема очекувано, саемот во Њу Јорк го донесе и новиот модел на BMW, M6 Convertible!

Ferrari 458 Italia Special Edition

Ferrari ја прослави 20 годишнината од нивната прва продажба на Кинескиот пазар со претставување...

Официјално: Porsche Cayenne GTS

Пред само неколку минути, Porsche ја престави новата верзија на Cayenne со ознаката GTS, а таа може да...

45 Години AMG прославени со Special Edition SL

Mercedes-Benz на саемот во Њу Јорк ја претстави лимитираната верзија на популарниот SL по повод...

Новиот SRT Viper – Мега Галерија и Видео!

Откако вчера први ви ги пренесовме податоците за новото купе на SRT, денес ви носиме уште една...

Официјално: Новиот 2013 SRT Viper!

Благодарение на колегите од Autoweek ги имаме официјалните податоци за новиот Viper – a тие се...

Пред-премиера: Fisker Atlantic

Fisker го покажа својот втор модел, кој ќе се продава покрај постоечкиот модел Karma. Официјално...

Освежен Mercedes GL

Неколку дена пред неговата официјална презентација во Њу Јорк, Mercedes-Benz го претстави...

Subaru претстави технологија за автоматско перење на возила!

Замислете дека само што сте се вратиле од возење низ вашата фарма, каде што ги чувате вашите...

Dodge Challenger Rallye Redline

Денес ни тргна со Американските „Мускулести“ возила, па продолжуваме со Dodge Challenger Rallye Redline!