full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Новитети

Премиера: BMW Zagato Coupe

Секогаш кога ќе се спомне името на Zagato, ние будно гледаме што се случува, затоа што...

Премиера: Освежување за BMW 7 – Мега Галерија

По четири години од нејзиното појавување на пазарот, BMW ја обнови нивната Серија-7 со...

Премиера: Peugeot 301 – Нов компактен седан за светскиот пазар!

Peugeot тукушто го објави новиот 301 – нов компактен седан кој е наменет да се натпреварува на...

Презентиран Peugeot 208 во Македонија!

По долготрајното најавување преку светските медиуми, конечно го гледаме и Peugeot 208 кај нас!

Renault Twingo R.S. Red Bull Racing RB7 Special Edition

Renault ги објави плановите да понуди специјално издание Twingo R.S. Red Bull Racing RB7.

Премиера на Citroën DS5 во Македонија!

Пред само неколку минути, моментално најголемиот претставник на DS-линијата на Citroën ја имаше...

Официјално: Volkswagen Golf GTI Cabriolet

Само неколку месеци по претставувањето на концептот, Volkswagen денес и официјално го претстави...

Abarth 695 Maserati Edition ќе биде произведен во само 499 парчиња!

Новиот модел на Abarth – 695 Maserati Edition ќе може да се пофали со 180 коњски сили, но и со екстремно...

Wörthersee 2012: Volkswagen Polo R WRC & Street

Volkswagen ги изненади своите фанови на фестивалот Wörthersee во Австрија со претставувањето на...

Audi на 2012 Wörthersee Tour

И Audi се подготвува за Wörthersee во Австрија! Таму ќе видиме неколку концепти базирани на Audi Q3, но...

SEAT ќе ги покаже Ibiza SC Trophy и Leon Supercopa на Wörthersee

Wörthersee започнува за само неколку денови, и веќе почнуваме да дознаваме што ќе се појави таму....

BMW 316i, 320i EfficientDynamics и Серија 3 xDrive

По претставувањето на новите 320i, 316d и 318d на почетокот од годинава, BMW уште еднаш го проширува...

Mini John Cooper Works GP

Голем во перформанси, но мал по број, новиот Mini John Cooper Works GP е најбрзиот Mini автомобил на сите...

Новиот моќен BMW M135i

BMW M135i е првиот автомобил од M Performance спортската гама на Германскиот бренд, кој располага со...